Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy jest dość skuteczną metodą oczyszczenia skóry. Cały zabieg składa się z oczyszczania twarzy, peelingu, tonizowania, rozgrzania skóry ciepłą parą, wyciskania zaskórników i pryszczy, dezynfekowania oraz wyciszenia skóry maską pielęgnacyjną.

Oczyszczanie skóry może być korzystne, pod warunkiem, że wyciskane są wyłącznie zmiany o charakterze niezapalnym (czyli np. zaskórniki czy grudki), a zmiany ropne i zapalne są leczone za pomocą specjalnych preparatów antybakteryjnych i łagodzących. Dodatkowo można zastosować prądy d’Arsonvala lub sonoforezę.

Wskazania do zabiegu

  • Skóra tłusta, mieszana, trądzikowa
  • Zaczopowane ujścia gruczołów łojowych
  • Zaskórniki, prosaki, grudki
  • Skóra „palacza”

Zalecenia pozabiegowe

Skóra po oczyszczaniu może być lekko zaczerwieniona oraz podrażniona dlatego do momentu pełnego wygojenia się nie należy nakładać makijażu, korzystać z basenu, sauny. Do 24 h po zabiegu nie uprawiamy sportu. Kosmetolog poinformuje jakie preparaty należy stosować a jakich unikać.

Henna brwi i rzęs

Celem zabiegu jest naniesienie odpowiedniego, indywidualnie dobranego koloru na rzęsy lub brwi, w ten sposób podkreślamy typ urody klientki.

Henna brwi i rzęs ma na celu kształtowanie rysów twarzy, ich korektę oraz przykrycie siwizny. Henna pozwala również ukryć braki brwi oraz podkreślić kolor rzęs.

Przeciwwskazania

Jęczmień, wszelkie dermatozy, alergie, otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu, świeżo wydepilowane brwi, choroby zakaźne, zaczerwienienie i opuchnięcie powiek, soczewki kontaktowe, uczulenie na hennę.

Wskazania

kształtowanie łuku brwiowego, przyciemnienie brwi i rzęs, korekta ubytków brwi, przykrycie siwizny.

Woskowanie

Depilacja woskiem pozostawia skórę gładką na kilka tygodni. Wbrew obawom niektórych – prawidłowo przeprowadzona depilacja woskiem nie przynosi dużo bólu i nie pozostawia podrażnień. Nie wymaga też specjalnego traktowania skóry po zabiegu. Wiąże się jednak z koniecznością czekania, aż włosy urosną do odpowiedniej długości, co dla niektórych klientek jest problemem. Depilacja woskiem ma sporo zalet – daje efekt aksamitnie gładkiej skóry, włosy odrastają powoli, są przy tym słabsze i bardziej miękkie.

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usunięciu włosków przy użyciu podgrzanego wosku. Aby można było skutecznie wykonać woskowanie, włoski muszą mieć minimalną długość 4 mm. Przed zabiegiem kosmetyczka sprawdza, czy nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.

Wraz z włoskami usuwane są również ich cebulki, co opóźnia czas wyrośnięcia nowych. Efekt zabiegu jest porównywalny do stosowania depilatora, lecz znacznie mniej bolesny. Woskowaniu ciała można poddać każdy obszar ciała. Włoski odrastają po około 4 tygodniach, z każdym razem słabsze i jaśniejsze.

Przekłuwanie uszu

Studex System to amerykańska metoda na pozbawione bólu, perfekcyjnie ciche, szybkie, a przede wszystkim sterylne przekłuwanie uszu. Kolczyki pakowane są w jednorazowe opakowania, które nigdy nie mają styczności z pistoletem oraz z dłońmi kosmetyczki.

Nowoczesny system przekłuwania uszu z zastosowaniem medycznych, bezniklowych kolczyków, dzięki którym uniknie się reakcji alergii. Zabieg jest wykonywany w całkowitej sterylności – sterylnie zapakowany wkład zawierający jeden kolczyk i zapinkę zostaje umieszczony w aparacie.

Dzięki automatycznemu ustawieniu zapinki zapewnia właciwe odstępy z przodu i z tyłu płatka ucha, przspieszając i ułatwiając proces gojenia. Wykonujemy przekłuwanie uszu Państwa pociech (od 3 lat).