Tradycyjny zabieg polepszający wygląd naturalnej płytki paznokcia i skóry stóp

Pedicure jest zabiegiem dla skóry i paznokci stóp, stosowanym w celach kosmetycznych lub leczniczych. Wykonują go nie tylko kobiety, lecz także coraz częściej mężczyźni – szczególnie w okresie letnim – chętnie korzystamy z usług pedikiurzystki. Nie tylko dłonie są naszą wizytówką, ale również stopy, gdy odsłaniamy je, chodząc w sandałach lub japonkach.

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel wykorzystujący wiedzę z zakresu kosmetologii. Polega on na skróceniu płytki, w linii prostej tak aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wrastania paznokci w tkanki miękkie. Narośnięte na płytkę skórki usuwamy cążkami. Zrogowaciały naskórek na stopach ścieramy specjalnymi tarkami oraz frezarką. Stosujemy wyrównujący peeling i odpowiednio dobrany, dla potrzeb danej stopy, balsam.

Odpowiednią formę pedicure’u dobiera się odpowiednio do zapotrzebowania Klienta. Podstawowe czynności upiększające to skracanie płytki paznokcia, malowanie lakierem czy nakładanie masek lub preparatów nawilżających skórę stóp.

Jeżeli na stopach pojawiły się odciski lub zmiany, które mogą być wynikiem różnych schorzeń (np. grzybicy), zalecamy wizytę u podologa, a czasem również u lekarza specjalisty.

Pedicure kosmetyczny

Klasyczny zabieg pedicure’u kosmetycznego najpowszechniej wykonywany jest u kobiet, ponieważ obejmuje czynności takie jak zmywanie lakieru, skracanie paznokci, odsuwania i usuwanie skórek, oczyszczenie i opiłowanie płytki, a także pokrywanie jej odżywkami czy świeżym lakierem.

Procedura zabiegu umożliwia również zadbanie o stan skóry stóp przez zastosowanie peelingów, masek i innych kosmetyków o działaniu zmiękczającym. W ten sposób można usunąć zrogowaciały naskórek z pięt i podeszew stóp. Wykorzystujemy profesjonalne preparaty antybakteryjne i normalizujące złuszczanie naskórka, a także nawilżające kremy, np. z dodatkiem witamin czy ziół.

Pedicure leczniczy

Na pedicure leczniczy (pedicure podologiczny) warto się zdecydować, jeśli chcemy uporać się ze zmianami w obrębie stóp, które mają podłoże chorobowe lub mogą sprzyjać rozwijaniu się różnych schorzeń.

Zabieg wykonujemy profesjonalną frezarką, która pozwala bezpiecznie, usunąć zgrubiały zrogowaciały naskórek i bezboleśnie usunąć odciski, nawet te ulokowane w trudno dostępnych miejscach. Naskórek wolniej narasta, a co za tym idzie rzadziej wymaga usuwania.

Podstawowy pedicure leczniczy można wykonywać profilaktycznie w celu utrzymania stóp w dobrej kondycji. Taka forma pielęgnacji polecana jest przede wszystkim osobom narażonym na problemy ze stopami lub po leczeniu niektórych schorzeń tej części ciała.

Pedicure biologiczny

Pedicure biologiczny to metoda zapewniająca właściwą kondycję skóry stóp oraz paznokci. Zadbane i zdrowe stopy zapewniają poczucie świeżości i komfortu każdego dnia. Warto więc o nich pamiętać, szczególnie tuż przed zbliżającym się latem.

Podczas zabiegu pedicure biologicznego nie używa się żadnych metalowych narzędzi, a więc cążek czy kosmetycznej frezarki. Gwarantuje to nieinwazyjność i większą delikatność. Jest więc to zabieg polecany dla osób, dla których klasyczny pedicure kosmetyczny jest zbyt bolesny, szczególnie w okolicy paznokci.

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy jest nakładany jak lakier ale utwardza się go w lampie. Atutem tej metody jest bezinwazyjność, szybkość wykonania oraz trwałość nawet do 1 miesiąca.

Pedicure hybrydowy zawiera wszystkie elementy klasycznego pedicure. Stylizację usuwa się łatwo i szybko za pomocą zmywacza z acetonem i kopytka. Do wyboru jest klasyczna stylizacja french lub wiele modnych kolorów.