Cell Fusion C oferuje kompleksowe rozwiązania na różne problemy skórne. Produkty Cell Fusion C są wynikiem wieloletnich badań związanych z rozwojem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Na tym polu powstał innowacyjny system TDDS (Trans Dermal Delivery System), który gwarantuje wysoką skuteczność działania, dzięki głębokiej penetracji składników aktywnych.

Laboratorium Cell Fusion C opracowało nowoczesną metodę transportu składników aktywnych i stworzyło szeroką gamę produktów łącząc dwie najbardziej nowoczesne technologie.

Pierwszą z nich jest technologia specjalnych nośników tzw. liposomów (CMS Dual Liposome Technology), w których zamknięto cząsteczki różnych składników aktywnych. Lipidowe ścianki nośników mogą bez trudu przeniknąć do głębszych warstw naskórka, ponieważ swoim składem i właściwościami odpowiadają zewnętrznej warstwie lipidowej skóry. W ten sposób składniki aktywne uwalniane są dopiero w głębszych warstwach naskórka, a nie ulegają rozkładowi na jego powierzchni.

Dodatkowo zastosowano „Technologię Nanocząsteczek”, którą stanowią mikroskopijne cząstki o średnicy nie przekraczającej 100 nanometrów (10−9 Nm). Nazwa pochodzi od greckiego słowa nanos, które znaczy „karzeł”. Są one 200 razy mniejsze od ludzkich komórek (przykładowo – średnica włosa wynosi 80.000 nanometrów), dlatego mogą wnikać w głębsze warstwy skóry niż składniki tradycyjnie stosowane w kosmetykach. Cząsteczki te zawierają struktury liposomalne, których masa molekularna wynosi 20-60 nanometrów.

Połączenie obu tych technologii gwarantuje wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo działania. Wykazują one silne właściwości antyoksydacyjne, pobudzają aktywność komórkową oraz odbudowują uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej.

Formuły preparatów Cell Fusion C nie zawierają emulgatorów, substancji zapachowych, barwników, lanoliny oraz olei mineralnych.

TA TONING PEEL

Nowy zabieg zabieg intensywnie nawilżający, innowacyjne rozwiązanie od marki CELL Fusion C

Toning Peel to połączenie polihydroksykwasów – laktobionowego i glukonolaktonu oraz kwasu mlekowego, traneksamowego i glutationu. Za nawilżenie głównie odpowiedzialne są PHA oraz kwas mlekowy.

Zabieg działa na wielu poziomach, aby odbudować prawidłowe nawilżenie. Regeneruje płaszcz hydrolipidowy, aktywuje akwaporyny i stymuluje procesy naprawcze w skórze. Dzięki zastosowaniu PHA i składników naturalnie występujących w skórze może być stosowany również w przebiegu łuszczycy, trądzika różowatego czy AZS. Stanowi optymalne rozwiązanie w terapii skór suchych, odwodnionych oraz wrażliwych.

Skutecznie przywraca równomierny, zdrowy koloryt skóry dzięki zawartości kwasu traneksamowego oraz glutationu. Niweluje zarówno przebarwienia posłoneczne jak i pozapalne oraz hormonalne. Doskonale nawilża skórę i reguluje proces keratynizacji. Pobudza naturalne procesy naprawcze, aby przywrócić skórze gęstość, napięcie i młodzieńczy wygląd. Ponadto niweluje skutki działania wolnych rodników tlenowych i regeneruje naturalną zdolność skóry do ich neutralizacji.

Co niezwykle istotne, zabieg może być wykonywany przez cały rok, ponieważ nie uwrażliwia skóry na słońce. Nie wyklucza on z życia codziennego.

Dla kogo ?

TA Toning Peel jest odpowiedzią na potrzeby osób ze skórą wrażliwą. Obecnie coraz mniej osób może pozwolić sobie na mocno inwazyjne zabiegi, które wykluczają Nas z codziennego funkcjonowania. Wynika to z wykonywanej pracy, czy właśnie coraz częstszego problemu skóry wrażliwej, zaczerwienionej czy też z zaburzonym płaszczem hydrolipidowym. Jednocześnie chcielibyśmy, aby kuracje które wykonujemy przynosiły widoczne efekty na skórze.

Jak wygląda mechanizm nawilżający tego zabiegu?

  • W pierwszym etapie, jakim jest przetarcie skóry za pomocą TA Toning Booster aktywujemy w komórkach akwaporyny 3, czyli kanały, które przepuszczają wodę przez błonę komórkową do wnętrza komórki. Za to działanie odpowiedzialny jest składnik o nazwie Glyceryl Glucoside.
  • Drugi etap, czyli TA Toning Peel to połączenie polihydroksykwasów – laktobionowego i glukonolaktonu oraz kwasu mlekowego, traneksamowego i glutationu. Za nawilżenie głównie odpowiedzialne są PHA oraz kwas mlekowy.
  • Podczas neutralizacji kwasu za pomocą TA Toning Post Peel Reactivator, reaktywne cząsteczki tlenu łączą się z wodorem tworząc cząsteczki wody. Preparat zawiera również argininę, która jest niezbędna dla prawidłowego nawilżenia głębszych warstw skóry.

W czym tkwi skuteczność zabiegu?

Jest on wieloetapowy, hypoalergiczny z możliwością modyfikacji pod konkretne potrzeby skóry. Może być również łączony w jednym zabiegu z urządzeniami, aby spotęgować efekty terapii i zminimalizować ryzyko powstania przebarwień pozapalnych.

TA Toning Peel to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących bezpiecznych, ale też skutecznych zabiegów. Sprawdzi się on również w przebiegu takich schorzeń jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, trądzik w fazie zapalnej, cera naczyniowa.

Zalety zabiegu

  • Hypoalergiczny program rozjaśniający na bazie PHA
  • Skutecznie przywraca równomierny zdrowy koloryt skóry dzięki zawartości kwasu traneksamowego oraz glutationu
  • Wieloetapowy zabieg skierowany do niwelowania przebarwień posłonecznych i pozapalnych
  • Nawilża skórę i redukuje nadmierne rogowacenie
  • Daje również bardzo dobre efekty przy skórach trądzikowych oraz wrażliwych

W zabiegu znajdziemy jeszcze dwa bardzo ważne kompleksy:

  • ECO NEO CMS, który odpowiada za odbudowę płaszcza hydrolipidowego oraz transport składników aktywnych w głąb skóry.
  • Kompleks 8 polimerów kwasu hialuronowego, czyli cząsteczki różnej wielkości – od nano do wielkocząsteczkowych, aby optymalnie nawodnić skórę na wszystkich jej poziomach.